Zakopane - nie tylko narty!

Informacje kontaktowe

  • Hotel Aries Zakopane
  • 34-500 Zakopane
  • Mariusza Zaruskiego 5
Do centrum: ~0.6 km

Zakopane to jedno z popularniejszych pod względem turystycznym miejsc w województwie małopolskim. Położone malowniczo u stóp Tatr, z górującym nad miastem od południa Giewontem.

Zakopane to jedno z popularniejszych pod względem turystycznym miejsc w województwie małopolskim. Położone malowniczo u stóp Tatr, z górującym nad miastem od południa Giewontem. Warto wiedzieć, iż znaczna część Tatrzańskiego Parku Narodowego mieści się w granicach administracyjnych Zakopanego. Co robić w Zakopanem, na co zwrócić szczególną uwagę?

Zakopane – zimowa stolica Polski

Zakopane, szczególnie w okresie zimowym, kojarzone jest głównie ze sportami zimowymi. Skojarzenie to jest jak najbardziej słuszne, bowiem rzeczywiście na terenie miasta znajdują się liczne ośrodki narciarskie, które dysponują nie tylko kilometrami tras zjazdowych, ale także takimi atrakcjami jak snowparki, lodowiska, tory saneczkowe, szkoły narciarskie i wiele innych.

W mieście organizowane są liczne imprezy sportowe o charakterze międzynarodowym, jak między innymi Puchar Świata w skokach narciarskich, odbywający się na słynnej Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza. W czasie wycieczki po mieście, warto oczywiście odwiedzić skocznię. Zakopane to jednak nie tylko narty, gdyż w okresie zimowym można spędzać tu czas na wiele różnych sposobów.

100 procent relaksu z widokiem na góry!

Miasto jest coraz to bardziej popularne wśród miłośników relaksu w SPA. Wiele ośrodków w Zakopanem świadczy tego rodzaju usługi, zatem można oddawać się licznym odprężającym zabiegom w niezwykłej atmosferze, spoglądając jednocześnie na ośnieżone górskie szczyty. Jednym z nich będzie z pewnością Hotel w Zakopanem - Aries & SPA (ul. Mariusza Zaruskiego 5, Zakopane, tel. 18 544 44 44) oferujący nowoczesną strefę wellness i spa z kosmetykami Dr Ireny Eris.

Coś dla aktywnych, coś dla lubiących wygodę

Z całą pewnością warto wybrać się na wycieczkę na Kasprowy Wierch, Gubałówkę czy też na Butorowy Wierch. Miłośnicy aktywnej formy wypoczynku mogą podążyć na szczyt pieszo, ale nie jest to jedyna możliwość. Na Gubałówkę każdego chętnego wywiezie wygodna kolejka linowo-terenowa, z kolei na Kasprowy Wierch można dostać się na przykład popularną kolejką linową. Aby dostać się bez większego wysiłku na Butorowy Wierch, trzeba wsiąść na kolejkę linowo-krzesełkową.

Zakopane dla miłośników historii

W mieście znajduje się całe mnóstwo wspaniałych zabytków, które warto bliżej poznać. Jednym z takich obiektów jest na przykład drewniana kaplica w Jaszczurówce, powstała początkiem XX wieku, zaprojektowana przez samego Stanisława Witkiewicza. Warto również w wolnej wybrać się na Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku, gdzie pochowani są liczni przedstawiciele polskiej kultury (między innymi wspomniany Witkiewicz czy Kornel Makuszyński). Na nowym cmentarzu (otwartym w 1907 roku) także spoczywają ludzie wybitni, zasłużeni nie tylko dla Zakopanego, ale dla całego kraju.