W Kościele pod wezwaniem św. Krzyża, przy ulicy Chałubińskiego 30 w Zakopanem, 10 stycznia 2016 roku, o godzinie 19-tej rozpocznie się msza święta połączona z koncertem „Kolędy i Pastorałki” Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca 

W kościele pod wezwaniem św. Krzyża, przy ulicy Chałubińskiego 30 w Zakopanem, 10 stycznia 2016 roku, o godzinie 19.00 rozpocznie się msza święta połączona z koncertem „Kolędy i Pastorałki” Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”, w którym gościnnie weźmie udział Podhalańskie Stowarzyszenie Śpiewacze „Turliki”. Koncert wchodzi w skład VII Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych "Dobrze ześ się Jezu pod Giewontem zrodziył...2015/2016". Podczas koncertu zabrzmią zarówno znane i lubiane przez wszystkich pieśni jak również te mniej popularne.

Utwory wykonywane przez zespół „Mazowsze” są niezwykle charakterystyczne i często odtwarzane w polskich domach ze względu na ich wyjątkowe brzmienie i niezwykłą radość, jaką w sobie niosą. Dzięki temu niepowtarzalnemu stylowi, którym odznaczają się utwory, muzyka tworzona przez zespół „Mazowsze” jest znakiem rozpoznawczym tradycji naszego kraju na całym świecie.