Wystawa w kawiarni potrwa do końca lutego!

Informacje kontaktowe

  • Kawiarnia „STRH Cafe & Art Gallery”
  • 34-500 Zakopane
  • Krupówki 4a
Do centrum: ~0.4 km

Jeszcze tylko do końca lutego 2016 roku potrwa wystawa "Narty, moda, obyczaje 70 - fotografie Władysława Wernera ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego". Wystawa organizowana jest przez Muzeum Tatrzańskie oraz Kawiarnię „STRH Cafe & Art Gallery”

Jeszcze tylko do końca lutego 2016 roku potrwa wystawa "Narty, moda, obyczaje 70 - fotografie Władysława Wernera ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego". Wystawa organizowana jest przez Muzeum Tatrzańskie oraz Kawiarnię „STRH Cafe & Art Gallery”. Prace będą prezentowane przez cały miesiąc właśnie w Kawiarni „STRH Cafe & Art Gallery”, przy ulicy Krupówki 4a w Zakopanem.

Tematem przewodnim wystawy są narty, obyczaje i moda lat 70. ubiegłego wieku, zawarte w dziełach znakomitego fotografa Władysława Wernera. Ten wybitny artysta urodził się w Warszawie w 1922 roku. Podczas powstania warszawskiego, w 1944 roku brał czynny udział w walce, zaś później trafił do obozu jenieckiego. Po zakończeniu wojny pracował jako fotoreporter w Centralnej Agencji Fotograficznej. Od 1951 przeniósł się na stałe do Zakopanego i zajął fotoreportażami z Tatr, które można było znaleźć w licznych czasopismach. Jego zdjęcia trafiały nawet do różnego rodzaju książek i albumów.

Dzięki swojemu wielkiemu talentowi stał się jednym z najlepszych zakopiańskich fotografów, biorąc udział w zbiorowych wystawach, jak również tworząc własne w kraju jak i poza jego granicami. Należą do nich m.in. „Zakopane”, „Górale świata tańczą w Zakopanem”, czy też „Życie górali podtatrzańskich”. Fotograf zmarł 8 kwietnia w 1982 roku w Warszawie pozostawiając po sobie wiele fotografii ukazujących piękno krajobrazu, zabytki kultury ludowej, a także tych przedstawiających turystykę, ratownictwo, tematykę narciarską, imprezy kulturalne Tatr, Podhala, Orawy i Spisza.